Gry

Gry

Gry

Czym jest gra? Granie to sposób na realizację ciekawego hobby, które wciąga po same uszy. Jest to termin określający rozmaite quizy, kalambury, zabawy zmuszające do aktywności fizycznej, wymagające sprytu, zręczności, bystrości, nierzadko również mowa o tak bardzo dziś popularnych grach komputerowych, w zakresie których wyróżnia się całą masę rozmaitych odmian. Do tego dochodzą także gry losowe, czyli coś, co nie tyle stanowi efekt ciężkiej pracy gracza, a raczej jest rezultatem fartu grającego.

Można także wymienić również dość trendy na dziś dzień gry liczbowe, a więc w tym zakresie wchodzimy już nieco w granice hazardu czyli gier, które wymagają płatności za uczestnictwo w nich – kupienia losu, żetonu, obstawienia czegoś, dania fantów, zastawu, nabycia kuponu, wrzucenia monet itd. Sposobów na organizację gier liczbowych jest cała masa. Są one modne z racji tego, że w regulaminie przeważnie ujęte są naprawdę bardzo wysokie sumy pieniężne czy też cenne nagrody rzeczowe, jakie są głównymi bodźcami skłaniającymi do wzięcia w nich udziału. Ludzie wydają na gry liczbowe naprawdę całą kupę pieniędzy.

Gry

To oznacza, że w gruncie rzeczy niestety ale spore grono grających systematycznie, naprawdę wierzy w to, że regularnie wydając kasę i grając non stop będzie stanie wygrać i obłowić się fortuną. To wszystko to nastawienie psychiczne, kwestia niestety ale też i łatwowierności ludzi. Nie możemy oczywiście krytykować gier liczbowych, bo przecież te główne nagrody padają a i zasady oraz regulaminy takich gier są jasne i zrozumiałe, zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi. Niemniej jednak musimy wiedzieć, że takie gry to hazard, który uzależnia na tyle mocno, że tym najgorzej uzależnionym, z największym nałogiem niestety potrzebny jest nawet odwyk jak w przypadku uzależnienia od narkotyków czy alkoholizmu.

Nie piętnujmy jednakże gier, bo to tylko jedna z wyżej wymienionych kategorii. Nawet gry liczbowe nie są złe pod warunkiem, że człowiek potrafi nad sobą dobrze zapanować i kontroluje się a nie daje porwać emocjom. Gry jakie warte są wyszczególnienia to przede wszystkim wspomniane już wcześniej gry komputerowe. Są to nie tylko i niekoniecznie zwyczajne strzelanki, które wzbudzają agresje i o których ostatnimi czasy mówi się dość źle. Niestety wielu ludzi nie ma świadomości, że spora grupa gier komputerowych ma wiele rozlicznych zalet. Oznacza to, że mogą one rozwijać wyobraźnię, zwiększać kreatywność grającego, uczyć koordynacji ruchowej, sprytu, zręczności, logiki myślenia i trzeźwości oceny stanu.

Nie zapominajmy o tym, że generalnie gry komputerowe nie zostały stworzone po to, żeby miały na celu degradację społeczeństwa a wręcz odwrotnie – miały edukować, uczyć, rozwijać, dostarczać konstruktywnej i pozytywnej oraz co ważne – pożytecznej rozrywki na wysokim, nowoczesnym poziomie.

Artykuł dzięki: