gry karciane edukacyjne

gry karciane edukacyjne

Opowiedz mi o sobie.

W jaki sposób Twój poprzedniego pracodawcy opisują cię?

jakie są Twoje cele zawodowe?

Jakie są twoje mocne i słabe strony?

Tego typu pytania są otwarte dla osobistych opinii i każdy może wydawać opinie. Rozmowa o pracę powinna być zbudowany wokół kluczowych czynników eksploatacyjnych dla 6-8 pozycji (kompetencji). Jeden lub dwa pytania wywiad behawioralnie oparte są zazwyczaj opracowywane dla każdego czynnika wydajności.

Zamierzony cel wywiadu pracy jest zebranie informacji, które pozwalają nam nawiązać połączenie wyroku oraz dalszego najmu lub decyzji innych niż wynajem . Jednak, gdy źle zorganizowane i prowadzone przez jedną osobę, nasze osądy i decyzje stają się „zamglone”. Jesteśmy pod wpływem tego, co myślą i czują w przeciwieństwie do tego, co wiemy. książki i badania Kahneman za daje wspaniały wgląd w tej koncepcji.

Niektóre popularne uprzedzenia wywiad powinniśmy być wyczuleni na to:

gry karciane edukacyjne

Tendencji centralnej bias- tutaj ankieter pochyla się w kierunku środka ziemi, gdy ocena odpowiedzi poszczególnych osób na wszystkich czynników wydajności.

Leniency / surowość bias- ankieter konsekwentnie dając albo tylko wysokie czy tylko niskie oceny.

Efekt halo bias- umożliwiający ocenę jednego czynnika wydajności do wywierania wpływu na ratingi nadane innych czynników wydajności.

Podobieństwo bias- ocenie kandydatów, które są jak twój jaźni bardziej przychylnie. Jak zwykle wynajmuje jak – różnorodność w miejscu pracy jest dobra.

Kontrast wywołujących efekty ocenie wnioskodawcy w stosunku do osób ubiegających się wcześniej badanych – psychicznie rankingu satysfakcji kandydata na podstawie poprzedniego (-ów).

Pierwszy impression- podejmowania decyzji w pierwszych kilku minutach rozmowy. Tylko dlatego, że ta osoba również sukienki, rozmowy i obecne profesjonalnie, nie oznacza, że ??można je wykonywać w pracy dobrze.

Artykuł dzięki: projekty logo